Dopravu zboží přepravními společnostmi nezajištujeme. Je ale možné se na dopravě dohodnout přímo s námi. Dopravu jsme schopni zajistit u objednávek s hodnotou přesahující 10 000,- a do vzdálenosti 100km od Mělníka. Jedná se o hrazenou službu. Její cena se odvíjí od reálné vzdálenosti a případné náročnosti (počet závozníků, výnos, montáž apod.) Případně je možné zboží okamžitě odvézt vlastním vozem.

Jak vybrat materiál potahu sedací soupravy

Ať už máme každý svůj byt jakkoliv veliký, většinou se shodneme, že nedílnou součástí domova je pohovka. Domov je odraz nás, našeho stylu a vkusu, proto se při volbě té správné pohovky do našeho bytu naše preference liší. Pohovky mohou mít odlišné velikosti, tvary, barvy, ale především různé materiály. O velikosti a tvaru většinou rozhodne náš byt sám, tak aby se pohovka dispozičně a pohodlně vešla do obývacího prostoru. Barva už je většinou na nás a na našem vkusu a slazení interiéru. Jak ale zvolit ten správný materiál, který bude přesně vyhovovat potřebám naší domácnosti?

Častou variantou na potah sedacích souprav je kůže. Je praktická při běžném používání, nečistoty, jako rozlité víno či prach, lze snadno setřít. V pohovce se nedrží žádný prach nebo jiné nečistoty jako v textilním potahu, a proto je kůže vhodnější pro alergiky. Jako bonus by mohl být i nadčasový vzhled kůže, který v interiéru dodá jistou eleganci. Existuje kůže v různé tloušťce, s odlišnou drsností povrchu nebo takzvanou kresbou. Při dobré péči a starání se o kožený potah vám může kožená pohovka sloužit i pár desítek let. Pozor byste si ale měli dát, pokud s vámi na vaší pohovce tráví čas i vaši čtyřnozí členové rodiny, kvůli jejich drápkům by se kožený potah mohl snadno poničit. Bohužel nevýhodou kůže je, že v zimě chladí a v létě se lepí.

Další variantou, dosti podobné té kožené, je syntetická nebo tzv. umělá kůže. Vyrábí se nanášením PVC na podklad z bavlněné textilie, která umožňuje nabídnout zákazníkovy širší škálu barev. Umělá kůže je stále dost odolná a snadná na údržbu. Jako bonus je materiál více prodyšný a v létě se k pohovce tolik nepřilepíte, narozdíl od sedačky kožené.  Nevýhodou je menší odolnost proti vlhkosti a tekutinám.

Poslední možností je pak látkový potah. Látkové pohovky nabízejí širší výběr z hlediska barev, příjemnější pocit na dotek a příznivější cenu. Jemnost dotyku spočívá v tepelných vlastnostech látky, respektive polyesteru, který v sobě na rozdíl od kůže uchovává teplo, tudíž vás pohovka krásně zahřeje i v chladnějších obdobích. Navíc vám díky měkkému povrchu poskytne hlubší kontakt, který přispívá k intenzivnějšímu prožitku chvil strávených na gauči. Hlavním negativem látkového potahu je poněkud nižší životnost a nutnost pravidelného čištění.